Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam zadarmo s dítětem? Poradím Vám !

30. 05. 2016 15:04:51
Řešíte co dělat s dětmi o prázdninách? Máte dětí víc a při sčítání toho, kolik Vás bude stát tábor se Vám dělá mdlo? A proč čekat až na prázdniny...máte plné zuby svých dětí? Jste unavení, potřebujete v práci dodělat projekt?

Existuje úžasná možnost – dát dítě na Dobrovolný pobyt do ústavní péče. Je to za pár korun - a ani to po Vás nikdo vymáhat nebude. Stát tu péči zaplatí. Stačí se zastavit v ústavu, podepsat papír a předat děti. Ani jim sebou nemusíte nic dávat, mají tam toho dost.

Dítě (děti) tam prostě necháte a až budete chtít, tak se za nimi zastavíte. Dítě Vám skočí kolem krku a bude plakat, že chce jít s Vámi, Vy budete spokojení, protože Vás stále miluje a třeba si ho i vezmete - a nebo třeba ne.

Paní místopředsedkyně Federace dětských domovů Marie Kučerová dělá pro rodiče, kteří dobrovolně umísťují své děti v ústavech, co může. Běžně ( cituji ji) přijímají děti ve věku osm měsíců až do dospělosti. Vezmou si od Vás jakýkoliv počet dětí.

Chcete si vyrazit s kamarádkou, s přítelem nebo sama třeba do světa?

Stačí se zastavit, podepsat papír ( to je důležité, musíte chtít, aby si tam Vaše dítě nechali) a dětem zamávat ....

Paní místopředsedkyně doslova řekla: „ pokud se matka rozhodne, že dobrovolně dítě odloží a nesouhlasí s pěstounskou péčí, tak se nedá nic dělat ... a naše ústavy musí zůstat.

Dobrovolný pobyt dítěte v ústavu znamená, že se Vám nikdo do ničeho neplete. Nikdo za Vámi nepřijde, aby zkontroloval vaši domácnost, až si zase dítě budete přebírat, nikdo vám nebude mluvit do výchovy, nikdo k Vám nebude mít žádné výhrady.

A dítě na Vás bude stále čekat, čož je fajn pocit, že?

Pokud jde dítě do péče přechodného pěstouna ( což je alternativa ústavu a má před zákonem před ústavní výchovou přednost), má biologická rodina o dost složitější přebrání dítěte nazpátek. Zjišťuje se, proč dítě odložila. Dítě vyšetří psycholog, sociální pracovnice může navrhnout vyšetření rodiče. Je jasné, že se děti jen tak neodkládají. Sociálka se začne vrtat v životě rodiče. Doporučí třeba terapii pro rodiče ( týrání dítěte). Najde rodiči práci, bydlení. Rodič musí chodit pravidelně na schůzku s dítětem, musí dodržovat slib a zavolat, když to slíbil. Může mu být doporučena léčba závislosti atd... A může podat návrh na odebrání dítěte soudní cestou a jeho svěření do trvalé pěstounské péče.

S rodičem, který chce dítě odložit, je nutné pracovat. Navázat s ním kontakt, získat si jeho důvěru a pomoci mu.

Vyslechnout jeho důvody a najít řešení. Žádný rodič, který má alespoň základní rodičovský pud, své dítě jen tak lehce neodkládá. Některé je nutné rodičovství naučit – a v první řadě jim vysvětlit, že nedostatek financí nelze řešit odložením dítěte, že dítě musí mít přednost před novým partnerem, je nutné podat pomocnou ruku, intenzivně s rodinou pracovat. Je nutné pracovat s širokou rodinou, oslovit prarodiče, tety, bratrance...

A pokud je nutné dítě umístit mimo, MUSÍ být podán návrh na svěření dítěte k přechodným pěstounům.

Přesto se to neděje a zákon je obcházen.

Právě kvůli formuláři o tom, že rodič dítě odkládá dobrovolně.

Je to hnus nejvyššího kalibru.

Tento papír dávají některé porodnice podepsat i matkám novorozencům.

Jsou to ta Zdravotnická zařízení, která mají i kojenecké ústavy. Pár lůžek přetransformovaly na ZDVOPY a jedeme stále stejně...děti do postýlek, žádné chování ať je nerozmazlíme a noví deprivanti, které ve třech letech pošleme do děcáku, se nám vyrábějí...

A koloběh dotačních miliard na nové budovy a milionů na platy administrativních pracovníků ústavů jsou zajištěny....

Taky Vám připadá absurdní, že se u nás vášnivě debatuje o škodlivosti jeslí a o tom, jak krkavčí je matka, která chce dát dítě ve dvou letech do školky ( aby mohla do práce) a přitom se dětem děje toto ???

A jak rozumíte tomu, že politik (politička) nesouhlasí se zavedením jeslí ústavní péči podporuje a rve se za ní jako lev ....?

Náš Zbojník byl v ústavu několikrát. Tentokrát maminka udělala chybu, že nedojela do sousedního města přímo do zařízení, ale aby si ušetřila cestu, odvedla děti na Sociální odbor městského úřadu. Díky tomu se Zbojník a Beruša dostaly k nám.

Kdyby maminka tu chybu neudělala, mohly být děti v hezké, nově zrekonstruované budově a já mohla mít krásné a volné léto. Já totiž beru svůj plat i v době, kdy žádné děti nemám. Někteří moji kolegové jsou bez dětí třeba šest, sedm měsíců a někteří třeba měsíců jedenáct, rekordmankou je paní „ volná“ měsíců sedmnáct................

Někteří politici nás ( přechodné pěstouny) za to hodně kritizují.

A ústavy se plní a plní ....

KOHO TO JE ASI CHYBA?

http://marcelatobiasova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523758

Autor: Marcela Tobiášová | pondělí 30.5.2016 15:04 | karma článku: 33.40 | přečteno: 4314x


Další články blogera

Marcela Tobiášová

O pinďourech a pipinkách

Jestli Zbojníka poté, co přišel k nám, něco zmátlo, tak to, že žena(já) má stejná práva jako muž(můj). Tedy, že mám svoje peníze, řídím auto, přepínám televizi a rozhoduju o tom, co budeme dělat.

4.6.2018 v 10:38 | Karma článku: 31.48 | Přečteno: 2106 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Už jsi máma?

Beruška a Zbojník, děti, které máme v pěstounské péči, mají svou rodinu. Skoro každé dítě, které je u nás v systému náhradní rodinné péče, rodinu někde má. Celé měsíce, zatím co jsme děti měli v přechodné pěstounské péči, jsem si

25.4.2018 v 8:19 | Karma článku: 32.06 | Přečteno: 1630 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Děti na odpis:Konečná (?)

Zbojník a Beruška v Dětském domově. Jasně, že bych to nikdy nepřipustila. Nedovolila. Nedokázala bych je poslat do děcáku. Můj muž si byl jistý,že se rodina najde. Žádné A co když. O jiné variantě než předání do nové

13.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 46.19 | Přečteno: 12023 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Děti na odpis - do roka a do dne

Slyším : „Máme pro ně vytipovanou rodinu“, a na několik vteřin mi přestává bít srdce. Je to tak pokaždé a pokaždé mě to píchne úplně hluboko vevnitř. Je to dobrý konec, potvrzení smysluplnosti mé práce, je to radostná zpráva.

5.6.2017 v 23:16 | Karma článku: 43.90 | Přečteno: 11156 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

USA podle Trumpa nesmí dopustit, „aby nás vedly Čína, Rusko a další země”

To je super. Jen ta realizace bude složitá a zatím i velmi drahá. Navíc přichází doba,že svět třeba nebude chtít již nekryté dolary.Samozřejmě Trump cílí na vnitroamerické voliče. Jeho heslo "America first" pořád přece platí.

18.6.2018 v 21:11 | Karma článku: 12.68 | Přečteno: 384 | Diskuse

Bedřich Dvořák

V jádru je Bureš Rusem, hlásají demonstranti v Praze

Protiruská hysterie je již za hranou normálnosti. Již prý nejde o politiku,ale jde o rasismus ve vztahu k Rusům.V Československu jsme se lísali vždy k vítězům.Ne všichni a ne ihned.Ale vždy to bylo na základě nějakého "poučení"

17.6.2018 v 16:38 | Karma článku: 21.26 | Přečteno: 706 | Diskuse

Zdenek Horner

Krize hodnot víry prizmatem zvykového práva

Víra jako souhrn dogmat, založených na letité kolektivní zkušenosti přirozeného cítění, naráží v současnosti na aplikaci výsledků vědy, která často „odporuje“ zdravému rozumu.

17.6.2018 v 15:35 | Karma článku: 4.80 | Přečteno: 230 | Diskuse

NESEHNUTÍ

Jak se žije romským ženám na Kavkaze?

Rozmanitost Kavkazu je neuvěřitelná. Od přírody až po samotné obyvatelstvo. Když jsem se rozhodla cestovat spolu s NESEHNUTÍm do různých regionů jižního Kavkazu, měla jsem velká očekávání.

15.6.2018 v 23:12 | Karma článku: 15.23 | Přečteno: 3189 | Diskuse

Martin Kavka

Multikulturalismus se vyprázdnil, islám už není náboženství míru, co včil? Diverzita?

Musím se obdivovat novodobým sociálním a kulturním inženýrům. Jakmile je nějaká jejich idea zprofanovaná, přijdou s novou definicí a novým názvem. Něco, jako když se Evropská ústava změnila na Lisabonskou smlouvu.

15.6.2018 v 17:27 | Karma článku: 41.84 | Přečteno: 1610 | Diskuse
Počet článků 154 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5465

Jsem Pěstounka, která přijímá ohrožené děti. Dělám ze všech sil vše, co můžu proto, aby byl jejich další život lepší než ten předchozí. Taky jsem hrdá máma svých dětí a vzorná, věrná a vařící (3xv) manželka. Často jsem samolibá, marnivá, líná, tvrdohlavá, hádavá a v neposlední řadě infantilní a i když mi občas někdo říká Sluníčkářka, tak já se víc cítím jako OBLÁčková ....  

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2018 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.