Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam zadarmo s dítětem? Poradím Vám !

30. 05. 2016 15:04:51
Řešíte co dělat s dětmi o prázdninách? Máte dětí víc a při sčítání toho, kolik Vás bude stát tábor se Vám dělá mdlo? A proč čekat až na prázdniny...máte plné zuby svých dětí? Jste unavení, potřebujete v práci dodělat projekt?

Existuje úžasná možnost – dát dítě na Dobrovolný pobyt do ústavní péče. Je to za pár korun - a ani to po Vás nikdo vymáhat nebude. Stát tu péči zaplatí. Stačí se zastavit v ústavu, podepsat papír a předat děti. Ani jim sebou nemusíte nic dávat, mají tam toho dost.

Dítě (děti) tam prostě necháte a až budete chtít, tak se za nimi zastavíte. Dítě Vám skočí kolem krku a bude plakat, že chce jít s Vámi, Vy budete spokojení, protože Vás stále miluje a třeba si ho i vezmete - a nebo třeba ne.

Paní místopředsedkyně Federace dětských domovů Marie Kučerová dělá pro rodiče, kteří dobrovolně umísťují své děti v ústavech, co může. Běžně ( cituji ji) přijímají děti ve věku osm měsíců až do dospělosti. Vezmou si od Vás jakýkoliv počet dětí.

Chcete si vyrazit s kamarádkou, s přítelem nebo sama třeba do světa?

Stačí se zastavit, podepsat papír ( to je důležité, musíte chtít, aby si tam Vaše dítě nechali) a dětem zamávat ....

Paní místopředsedkyně doslova řekla: „ pokud se matka rozhodne, že dobrovolně dítě odloží a nesouhlasí s pěstounskou péčí, tak se nedá nic dělat ... a naše ústavy musí zůstat.

Dobrovolný pobyt dítěte v ústavu znamená, že se Vám nikdo do ničeho neplete. Nikdo za Vámi nepřijde, aby zkontroloval vaši domácnost, až si zase dítě budete přebírat, nikdo vám nebude mluvit do výchovy, nikdo k Vám nebude mít žádné výhrady.

A dítě na Vás bude stále čekat, čož je fajn pocit, že?

Pokud jde dítě do péče přechodného pěstouna ( což je alternativa ústavu a má před zákonem před ústavní výchovou přednost), má biologická rodina o dost složitější přebrání dítěte nazpátek. Zjišťuje se, proč dítě odložila. Dítě vyšetří psycholog, sociální pracovnice může navrhnout vyšetření rodiče. Je jasné, že se děti jen tak neodkládají. Sociálka se začne vrtat v životě rodiče. Doporučí třeba terapii pro rodiče ( týrání dítěte). Najde rodiči práci, bydlení. Rodič musí chodit pravidelně na schůzku s dítětem, musí dodržovat slib a zavolat, když to slíbil. Může mu být doporučena léčba závislosti atd... A může podat návrh na odebrání dítěte soudní cestou a jeho svěření do trvalé pěstounské péče.

S rodičem, který chce dítě odložit, je nutné pracovat. Navázat s ním kontakt, získat si jeho důvěru a pomoci mu.

Vyslechnout jeho důvody a najít řešení. Žádný rodič, který má alespoň základní rodičovský pud, své dítě jen tak lehce neodkládá. Některé je nutné rodičovství naučit – a v první řadě jim vysvětlit, že nedostatek financí nelze řešit odložením dítěte, že dítě musí mít přednost před novým partnerem, je nutné podat pomocnou ruku, intenzivně s rodinou pracovat. Je nutné pracovat s širokou rodinou, oslovit prarodiče, tety, bratrance...

A pokud je nutné dítě umístit mimo, MUSÍ být podán návrh na svěření dítěte k přechodným pěstounům.

Přesto se to neděje a zákon je obcházen.

Právě kvůli formuláři o tom, že rodič dítě odkládá dobrovolně.

Je to hnus nejvyššího kalibru.

Tento papír dávají některé porodnice podepsat i matkám novorozencům.

Jsou to ta Zdravotnická zařízení, která mají i kojenecké ústavy. Pár lůžek přetransformovaly na ZDVOPY a jedeme stále stejně...děti do postýlek, žádné chování ať je nerozmazlíme a noví deprivanti, které ve třech letech pošleme do děcáku, se nám vyrábějí...

A koloběh dotačních miliard na nové budovy a milionů na platy administrativních pracovníků ústavů jsou zajištěny....

Taky Vám připadá absurdní, že se u nás vášnivě debatuje o škodlivosti jeslí a o tom, jak krkavčí je matka, která chce dát dítě ve dvou letech do školky ( aby mohla do práce) a přitom se dětem děje toto ???

A jak rozumíte tomu, že politik (politička) nesouhlasí se zavedením jeslí ústavní péči podporuje a rve se za ní jako lev ....?

Náš Zbojník byl v ústavu několikrát. Tentokrát maminka udělala chybu, že nedojela do sousedního města přímo do zařízení, ale aby si ušetřila cestu, odvedla děti na Sociální odbor městského úřadu. Díky tomu se Zbojník a Beruša dostaly k nám.

Kdyby maminka tu chybu neudělala, mohly být děti v hezké, nově zrekonstruované budově a já mohla mít krásné a volné léto. Já totiž beru svůj plat i v době, kdy žádné děti nemám. Někteří moji kolegové jsou bez dětí třeba šest, sedm měsíců a někteří třeba měsíců jedenáct, rekordmankou je paní „ volná“ měsíců sedmnáct................

Někteří politici nás ( přechodné pěstouny) za to hodně kritizují.

A ústavy se plní a plní ....

KOHO TO JE ASI CHYBA?

http://marcelatobiasova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523758

Autor: Marcela Tobiášová | pondělí 30.5.2016 15:04 | karma článku: 33.27 | přečteno: 4111x

Další články blogera

Marcela Tobiášová

Děti na odpis:Konečná (?)

Zbojník a Beruška v Dětském domově. Jasně, že bych to nikdy nepřipustila. Nedovolila. Nedokázala bych je poslat do děcáku. Můj muž si byl jistý,že se rodina najde. Žádné A co když. O jiné variantě než předání do nové

13.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 45.98 | Přečteno: 11194 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Děti na odpis - do roka a do dne

Slyším : „Máme pro ně vytipovanou rodinu“, a na několik vteřin mi přestává bít srdce. Je to tak pokaždé a pokaždé mě to píchne úplně hluboko vevnitř. Je to dobrý konec, potvrzení smysluplnosti mé práce, je to radostná zpráva.

5.6.2017 v 23:16 | Karma článku: 43.67 | Přečteno: 10670 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Otevřený dopis předsedovi ODS p. Fialovi

Vážený pane Fialo, pane profesore, obracím se na Vás jako na předsedu Občanské demokratické strany s prosbou o zodpovězení mých tří otázek. Jsem totiž trochu zmatená.

9.5.2017 v 11:22 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 14180 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Prezident Klaus, premiér Sobotka a deset geneticky vadných dětí

Za svojí práci vděčím panu prezidentu Klausovi. Bez legrace. V roce 2012 mě upoutal svým vetováním zákona o ochraně dětí. Svým vyjádřením o tom, že o děti opuštěné vlastními rodiči nebo o děti, které jejich rodiče zanedbávali,

27.3.2017 v 11:05 | Karma článku: 43.64 | Přečteno: 10856 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Petr Gabriel

Alina Kabaeva byla nejlepší ozdobou rytmické gymnastiky žen.

Perfektnost ruských gymnastek byla očividná, ale Alina k tomu přidala i příjemný vzhled, čehož si všiml i mužský perfekcionista v jiném oboru, který zahlédl její rozpaky v dalším směrování jejího úspěšného života. Nabídl život, kt

21.10.2017 v 11:21 | Karma článku: 4.48 | Přečteno: 136 | Diskuse

Adam Mikulášek

Vlastizrada je, když si různé skupinky tzv. vlastenců jdou vzájemně po krku!

Známé přísloví říká – když se dva perou, třetí se směje. Jistě si také mnoho lidí ze školy pamatuje tu pověst o knížeti Svatoplukovi a jeho třech synech.

20.10.2017 v 11:34 | Karma článku: 18.64 | Přečteno: 424 | Diskuse

Adam Mikulášek

Bravo, Polsko zvažuje zrušit zimní čas

Jako příznivce více světla odpoledne, na rozdíl od většiny odpůrců střídání zimního a letního času, jsem s Poláky zajedno, aby byl po celý rok letní, nikoli zimní čas.

19.10.2017 v 11:32 | Karma článku: 27.98 | Přečteno: 747 | Diskuse

Lukáš Pokorný

Jak nám paní Šichtařová věší BIO bulíky na nos.

Přiznám se. Poslední vydání přílohy Rodina Dnes jsem si koupil jen kvůli rozhovoru s paní Šichtařovou. Skoro bych její nekompromisní názory začal mít rád. Skoro.

19.10.2017 v 6:42 | Karma článku: 17.99 | Přečteno: 1446 | Diskuse

Karel Trčálek

Humanitární neziskovky jsou tlusté pijavice

Neříkejte, že jste to už dávno nevěděli. A neříkejte, že vás to pořádně nehněte, že byste ze všeho nejraději dělali tu humanitární pomoc sami. Třeba v Kosovu

18.10.2017 v 17:09 | Karma článku: 12.58 | Přečteno: 496 | Diskuse
Počet článků 152 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5445

Jsem Pěstounka, která přijímá ohrožené děti. Dělám ze všech sil vše, co můžu proto, aby byl jejich další život lepší než ten předchozí. Taky jsem hrdá máma svých dětí a vzorná, věrná a vařící (3xv) manželka. Často jsem samolibá, marnivá, líná, tvrdohlavá, hádavá a v neposlední řadě infantilní a i když mi občas někdo říká Sluníčkářka, tak já se víc cítím jako OBLÁčková ....  Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.