Kam zadarmo s dítětem? Poradím Vám !

30. 05. 2016 15:04:51
Řešíte co dělat s dětmi o prázdninách? Máte dětí víc a při sčítání toho, kolik Vás bude stát tábor se Vám dělá mdlo? A proč čekat až na prázdniny...máte plné zuby svých dětí? Jste unavení, potřebujete v práci dodělat projekt?

Existuje úžasná možnost – dát dítě na Dobrovolný pobyt do ústavní péče. Je to za pár korun - a ani to po Vás nikdo vymáhat nebude. Stát tu péči zaplatí. Stačí se zastavit v ústavu, podepsat papír a předat děti. Ani jim sebou nemusíte nic dávat, mají tam toho dost.

Dítě (děti) tam prostě necháte a až budete chtít, tak se za nimi zastavíte. Dítě Vám skočí kolem krku a bude plakat, že chce jít s Vámi, Vy budete spokojení, protože Vás stále miluje a třeba si ho i vezmete - a nebo třeba ne.

Paní místopředsedkyně Federace dětských domovů Marie Kučerová dělá pro rodiče, kteří dobrovolně umísťují své děti v ústavech, co může. Běžně ( cituji ji) přijímají děti ve věku osm měsíců až do dospělosti. Vezmou si od Vás jakýkoliv počet dětí.

Chcete si vyrazit s kamarádkou, s přítelem nebo sama třeba do světa?

Stačí se zastavit, podepsat papír ( to je důležité, musíte chtít, aby si tam Vaše dítě nechali) a dětem zamávat ....

Paní místopředsedkyně doslova řekla: „ pokud se matka rozhodne, že dobrovolně dítě odloží a nesouhlasí s pěstounskou péčí, tak se nedá nic dělat ... a naše ústavy musí zůstat.

Dobrovolný pobyt dítěte v ústavu znamená, že se Vám nikdo do ničeho neplete. Nikdo za Vámi nepřijde, aby zkontroloval vaši domácnost, až si zase dítě budete přebírat, nikdo vám nebude mluvit do výchovy, nikdo k Vám nebude mít žádné výhrady.

A dítě na Vás bude stále čekat, čož je fajn pocit, že?

Pokud jde dítě do péče přechodného pěstouna ( což je alternativa ústavu a má před zákonem před ústavní výchovou přednost), má biologická rodina o dost složitější přebrání dítěte nazpátek. Zjišťuje se, proč dítě odložila. Dítě vyšetří psycholog, sociální pracovnice může navrhnout vyšetření rodiče. Je jasné, že se děti jen tak neodkládají. Sociálka se začne vrtat v životě rodiče. Doporučí třeba terapii pro rodiče ( týrání dítěte). Najde rodiči práci, bydlení. Rodič musí chodit pravidelně na schůzku s dítětem, musí dodržovat slib a zavolat, když to slíbil. Může mu být doporučena léčba závislosti atd... A může podat návrh na odebrání dítěte soudní cestou a jeho svěření do trvalé pěstounské péče.

S rodičem, který chce dítě odložit, je nutné pracovat. Navázat s ním kontakt, získat si jeho důvěru a pomoci mu.

Vyslechnout jeho důvody a najít řešení. Žádný rodič, který má alespoň základní rodičovský pud, své dítě jen tak lehce neodkládá. Některé je nutné rodičovství naučit – a v první řadě jim vysvětlit, že nedostatek financí nelze řešit odložením dítěte, že dítě musí mít přednost před novým partnerem, je nutné podat pomocnou ruku, intenzivně s rodinou pracovat. Je nutné pracovat s širokou rodinou, oslovit prarodiče, tety, bratrance...

A pokud je nutné dítě umístit mimo, MUSÍ být podán návrh na svěření dítěte k přechodným pěstounům.

Přesto se to neděje a zákon je obcházen.

Právě kvůli formuláři o tom, že rodič dítě odkládá dobrovolně.

Je to hnus nejvyššího kalibru.

Tento papír dávají některé porodnice podepsat i matkám novorozencům.

Jsou to ta Zdravotnická zařízení, která mají i kojenecké ústavy. Pár lůžek přetransformovaly na ZDVOPY a jedeme stále stejně...děti do postýlek, žádné chování ať je nerozmazlíme a noví deprivanti, které ve třech letech pošleme do děcáku, se nám vyrábějí...

A koloběh dotačních miliard na nové budovy a milionů na platy administrativních pracovníků ústavů jsou zajištěny....

Taky Vám připadá absurdní, že se u nás vášnivě debatuje o škodlivosti jeslí a o tom, jak krkavčí je matka, která chce dát dítě ve dvou letech do školky ( aby mohla do práce) a přitom se dětem děje toto ???

A jak rozumíte tomu, že politik (politička) nesouhlasí se zavedením jeslí ústavní péči podporuje a rve se za ní jako lev ....?

Náš Zbojník byl v ústavu několikrát. Tentokrát maminka udělala chybu, že nedojela do sousedního města přímo do zařízení, ale aby si ušetřila cestu, odvedla děti na Sociální odbor městského úřadu. Díky tomu se Zbojník a Beruša dostaly k nám.

Kdyby maminka tu chybu neudělala, mohly být děti v hezké, nově zrekonstruované budově a já mohla mít krásné a volné léto. Já totiž beru svůj plat i v době, kdy žádné děti nemám. Někteří moji kolegové jsou bez dětí třeba šest, sedm měsíců a někteří třeba měsíců jedenáct, rekordmankou je paní „ volná“ měsíců sedmnáct................

Někteří politici nás ( přechodné pěstouny) za to hodně kritizují.

A ústavy se plní a plní ....

KOHO TO JE ASI CHYBA?

http://marcelatobiasova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=523758

Autor: Marcela Tobiášová | pondělí 30.5.2016 15:04 | karma článku: 33.70 | přečteno: 4379x

Další články blogera

Marcela Tobiášová

O pinďourech a pipinkách

Jestli Zbojníka poté, co přišel k nám, něco zmátlo, tak to, že žena(já) má stejná práva jako muž(můj). Tedy, že mám svoje peníze, řídím auto, přepínám televizi a rozhoduju o tom, co budeme dělat.

4.6.2018 v 10:38 | Karma článku: 33.08 | Přečteno: 2461 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Už jsi máma?

Beruška a Zbojník, děti, které máme v pěstounské péči, mají svou rodinu. Skoro každé dítě, které je u nás v systému náhradní rodinné péče, rodinu někde má. Celé měsíce, zatím co jsme děti měli v přechodné pěstounské péči, jsem si

25.4.2018 v 8:19 | Karma článku: 33.21 | Přečteno: 1958 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Děti na odpis:Konečná (?)

Zbojník a Beruška v Dětském domově. Jasně, že bych to nikdy nepřipustila. Nedovolila. Nedokázala bych je poslat do děcáku. Můj muž si byl jistý,že se rodina najde. Žádné A co když. O jiné variantě než předání do nové

13.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 46.22 | Přečteno: 12235 | Diskuse

Marcela Tobiášová

Děti na odpis - do roka a do dne

Slyším : „Máme pro ně vytipovanou rodinu“, a na několik vteřin mi přestává bít srdce. Je to tak pokaždé a pokaždé mě to píchne úplně hluboko vevnitř. Je to dobrý konec, potvrzení smysluplnosti mé práce, je to radostná zpráva.

5.6.2017 v 23:16 | Karma článku: 43.96 | Přečteno: 11350 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Kdo bude financovat mír?

V dnešní politice se utkávají občanské a korporativní systémy náhledu na politiku. Občanské pojetí ve větší míře stojí na straně míru. Korporativní pohled výkonově ziskové části společnosti ve výsledku nezodpovědně mír podkopává.

14.11.2018 v 11:50 | Karma článku: 6.46 | Přečteno: 187 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Kdo je větší svině a kdo největší.

Nejsem vůbec příznivec politiky Andreje Babiše,ale lepšího vizionalistu opravdu nemáme.A podivná opozice,které se jen veze na vlnách údajné konjuktury zase organizuje vládní krizi. Proč to dělají a nerespektují výsledky voleb ?

13.11.2018 v 15:19 | Karma článku: 23.16 | Přečteno: 506 | Diskuse

Veronika Klapalová

JEŽÍŠKOVA VNOUČATA. Splňte vánoční přání lidem v domovech pro seniory. Je to na vás.

Ježíškova vnoučata jsou na cestě k rekordu. Jen za první den lidé slíbili přes 6000 dárků pro seniory.

13.11.2018 v 12:38 | Karma článku: 5.87 | Přečteno: 323 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Jednotná bodová hranice pro přijetí na střední školy? Ministr školství nesouhlasí

Problémem je skutečnost,že obrovské procento absolventů Středních škol neuspěje u maturity. Řešením by bylo zrušení povinné maturity. Maturitu by mohla nehradit jakási zkouška pro přijetí na Vysokou školu.

11.11.2018 v 1:59 | Karma článku: 8.84 | Přečteno: 275 | Diskuse

Milena Zelenková

Sirotci budou za každou cenu a basta

Paní europoslankyně si umanula, že sem nějaké ty syrské sirotky dostrká i kdyby se všichni na hlavu stavěli. Tomu se říká páchání dobra nebo taky spasitelský syndrom. A to se dá léčit.

9.11.2018 v 8:19 | Karma článku: 48.00 | Přečteno: 9348 | Diskuse
Počet článků 154 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 5491

Jsem Pěstounka, která přijímá ohrožené děti. Dělám ze všech sil vše, co můžu proto, aby byl jejich další život lepší než ten předchozí. Taky jsem hrdá máma svých dětí a vzorná, věrná a vařící (3xv) manželka. Často jsem samolibá, marnivá, líná, tvrdohlavá, hádavá a v neposlední řadě infantilní a i když mi občas někdo říká Sluníčkářka, tak já se víc cítím jako OBLÁčková ....  

Najdete na iDNES.cz